informacja: 17 8 666 700
rejestracja: 17 8 666 700
(wersja HTML artykułu, który ukazał się w Super Nowościach 24.04.2008)
 

Źródło: Super Nowości

 

 

Wiedza i doświadczenie najlepszych lekarzy i najnowocześniejsze techniki medyczne, to największe atuty Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny w Rudnej Małej koło Rzeszowa. Bezpieczeństwo i komfort pacjentów zapewniają najlepsi lekarze, a funkcjonowanie szpitala wzorowane jest na najlepszych tego typu placówkach Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

Szpital im. Św. Rodziny jest największym niepublicznym szpitalem na Podkarpaciu. W komfortowych, klimatyzowanych, 1-3 osobowych pokojach z własnymi węzłami sanitarnymi i dostępem do telefonu może jednocześnie być leczonych 40 pacjentów. Nowoczesny system komputerowy szpitala umożliwia chorym dostęp do Internetu.

W celu zapewnienia najwyższej jakości naszych usług, bezpieczeństwa oraz komfortu pacjentów, Szpital im. Świętej Rodziny wyposażony został zgodnie że światowymi standardami i normami w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i organizacyjne. Pacjenci przebywają przez całą dobę pod profesjonalną opieką lekarską i pielęgniarską, którą mogą w każdej chwili wezwać przy pomocy systemów przywoławczych.

Blok operacyjny to dwie sale ortopedyczne, jedna sala chirurgiczno-urazowa oraz pooperacyjna sala wybudzeń z pięcioma łóżkami intensywnego nadzoru.

Atutem szpitala jest też własne zaplecze diagnostyczne: laboratorium i nowoczesna pracownia RTG/U SG ze stanowiskiem na tomograf komputerowy. Szpital jest przygotowany do przyjmowania pacjentów w trybie pilnym na urazowej izbie przyjęć.

Lekarze stale podnoszą swoje kwalifikacje i umiejętności. Mają możliwości wykorzystania najnowszych osiągnięć światowej medycyny i techniki medycznej. Daje to pacjentom możliwość korzystania z optymalnych metod leczenia i szybkiego powrotu do zdrowia.

Wyposażenie sal operacyjnych w łączność multimedialną umożliwia transmisję i obserwację zabiegów na ekranach W nowoczesnej 60 miejscowej sali konferencyjno-wykładowej. Pozwala to na organizowanie kursów specjalistycznych i konferencji naukowych z możliwością przeprowadzania operacji „na żywo”.

Stosowany sprzęt i implanty produkowane są przez wiodące światowe firmy Aesculap i Biomet, liderów w produkcji sprzętu medycznego, w oparciu o najnowocześniejszą na świecie myśl techniczno-medyczną.

Szpital jest jednym ośrodkiem w Polsce, który wykonuje operacje artroskopowe stawu barkowego. Prowadzone są też specjalistyczne operacje z zakresu wymiany stawu biodrowego, kolanowego, barkowego i skokowego oraz pełny profil zabiegów w zakresie kręgosłupa u dzieci i dorosłych.

Na podstawie decyzji sekcji chirurgii kolana Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (PTOiTR) od 2008 roku, szpital uzyskał status ośrodka referencyjnego.

Leczenie w szpitalu jest płatne, lecz koszty leczenia zostały tak skalkulowane, aby było ono dostępne dla pacjentów z Podkarpacia. W ramach Szpitala działają również prywatne gabinety ortopedyczne i chirurgiczne, w których przyjmują najlepsi specjaliści.

Część zabiegów jest też finansowana z kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który pokrywa również koszty funkcjonowania bezpłatnych poradni specjalistycznych:

 • Poradni chirurgii ogólnej
 • Poradni leczenia bólu
 • Poradni urazowo-ortopedycznej.

Budynek szpitala, o powierzchni 3300 m2, jako nowoczesna i innowacyjna placówka, zajął pierwsze miejsce w konkursie na podkarpacką budowlę 2006 roku w kategorii „budownictwo ogólne”. Jego wybudowanie i wyposażenie kosztowało 21 mln.

  

  Opłatek 2013

 • Konferencja

  Wizyta Minister Zdrowia

 • Opłatek 2008

  Targon 2008

 • Spotkanie opłatkowe

  Szpital o obiektywie

 • Pierwsze operacje

  Kurs osteosyntezy

 • Otwarcie Szpitala

  Budowa Szpitala

informacja 17 8 666 700

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny, Rudna Mała 600, 36-060 Głogów Młp.