informacja: 17 8 666 700
rejestracja: 17 8 666 700
(wersja HTML artykułu, który ukazał się w Dzienniku Polskim Podkarpackim 13.03.2007)
 

Źródło: Dziennik Polski Podkarpacki

Lekarze ze Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Rudnej Małej wykonali już pierwsze zabiegi. Wszystkie operacje przebiegiy bez zakłóceń, a pacjenci na drugi dzień zostali wypisani do domu.

Zabiegi - w większości ortopedyczne - polegały na rekonstrukcjach więzadeł krzyżowych stawu kolanowego metodą artroskopową. Przeprowadzono również 4 operacje wycięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową oraz operacje przepukliny i żylaków.

Szpital w Rudnej Małej to największy niepubliczny szpital specjalistyczny w województwie podkarpackim. Podpisał już kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Lekarze zapewniają, że placówka nie jest konkurencją dla publicznej służby zdrowia, ale jej uzupełnieniem. Klinika ma specjalizować się w wykonywaniu zabiegów ortopedycznych, w tym w wymianie stawów biodrowych i kolanowych. Z czasem będzie poszerzała ofertę głównie o chirurgię i inne działy zabiegowe. Jest przygotowana do pełnienia ostrych dyżurów. - Może zdarzyć się, że pacjent, który uległ poważnemu wypadkowi ortopedycznemu, dozna również urazu na przykład śledziony. W takich przypadkach musi być zapewniona pomoc chirurga - podkreśla dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny Alfred Orłowski.

Pomysłodawcą utworzenia lecznicy w Rudnej Małej jest znany na Podkarpaciu ortopeda Arkadiusz Bielecki. Jeżdżąc do krajów Europy Zachodniej, m.in. do Skandynawii i Niemiec, zaobserwował, że tamtejsze niewielkie niepubliczne szpitale działają bardzo sprawnie. Postanowił przenieść ich doświadczenia na Podkarpacie. (EKA)

  Opłatek 2013

 • Konferencja

  Wizyta Minister Zdrowia

 • Opłatek 2008

  Targon 2008

 • Spotkanie opłatkowe

  Szpital o obiektywie

 • Pierwsze operacje

  Kurs osteosyntezy

 • Otwarcie Szpitala

  Budowa Szpitala

informacja 17 8 666 700

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny, Rudna Mała 600, 36-060 Głogów Młp.